Potrącenie pieszego

,
Potrącenie pieszego

Odszkodowanie powypadkowe za potrącenie pieszego wypłacane jest z ubezpieczenia OC pojazdu sprawcy wypadku. Jeżeli zostałeś potrącony przez samochód, motocykl, do wypadku nie doszło z Twojej winy wówczas masz prawo wystąpić o należne odszkodowania.
Do potrącenia pieszego może dojść w różnych okolicznościach. W przypadku bezspornego przebiegu wypadku i uznaniu pieszego poszkodowanym, istnieje możliwość uzyskania pełnego odszkodowania. Jeżeli jednak wypadek spowodowany został wtargnięciem pieszego na jezdnię, potrącenie na czerwonym świetle lub też nieświadome wtargnięcie pod wpływem alkoholu – wówczas odszkodowanie nie będzie przyznane lub też zostanie odpowiednio pomniejszone o przyczynienie do powstania szkody.

Odszkodowanie za potrącenie gdy sprawca wypadku zbiegł

Jeżeli zostałeś potrącony przez samochód, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i nie został zlokalizowany przez policję również masz prawo do odszkodowania. W takiej sytuacji roszczenia zostają skierowane do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który jest zobowiązany do pokrywania szkód spowodowanych przez nieubezpieczonych lub niezlokalizowanych kierowców. Przeczytaj więcej o roszczeniach skierowanych do UFG w sekcji „Odszkodowania z UFG”.

Obrażenia doznawane na skutek potrąceń

Piesi, którzy zostali potrąceni przez pojazdy mechaniczne doznają najczęściej bardzo dotkliwych obrażeń. Pieszy w odróżnieniu od kierowcy pojazdu pozbawiony jest ochrony zewnętrznej, nie posiada kasku czy nie jest zapięty w pasy, które zamortyzują uderzenie. Brak minimalnej ochrony powoduje, iż na skutek uderzenia doznają często skomplikowanych złamań, wstrząsów i uszkodzeń mózgu, otarć. Powodem potrącenia może być nawet śmierć lub inwalidztwo.
Ze względu na dotkliwy charakter obrażeń doznanych w potrąceniach przez pieszych, dokładamy wszelkich starań w celu uzyskania sprawiedliwych odszkodowań i zwrotu kosztów za wypadek.

Zapoznaj się z przysługującymi Ci roszczeniami: