Bezpłatna rehabilitacja po wypadku

Bezpłatna rehabilitacja po wypadku

Jeśli na skutek wypadku z winny osoby trzeciej doznałeś obrażeń fizycznych, przysługuje Ci prawo do skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji. Niestety w polskiej rzeczywistości poszkodowani bardzo rzadko mają możliwość skorzystania z finansowania Narodowego Funduszu Zdrowia, dlatego gdy ulegną wypadkowi mogą żądać pokrycia kosztów leczenia (w tym i rehabilitacji) od sprawcy wypadku/szkody lub jego ubezpieczyciela.

Rehabilitacja po wypadku z OC sprawcy

 • jest bezpłatna (lub refundowana) z ubezpieczenia OC
 • nie wymaga oczekiwania na termin rehabilitacji i umożliwia szybszy powrót do zdrowia
 • daje gwarancję profesjonalizmu i wysokiego poziomu leczenia

Dlaczego warto skorzystać z prywatnej rehabilitacji?

Każdy wypadek niesie za sobą poważne skutki materialne, psychiczne, jak i fizyczne. Często w wypadkach spowodowanych z winny drugiej osoby poszkodowany doznaje obrażeń fizycznych, których wyleczenie wymaga dużego wysiłku ze strony poszkodowanego oraz sporych nakładów finansowych. Czas oczekiwania na zaleconą przez lekarza prowadzącego rehabilitację w ramach NFZ jest bardzo długi. Przyczynia się to do wydłużenia okresu odczuwanego bólu oraz cierpień na skutek doznanych obrażeń. Doznane obrażenia to nie tyko ból i cierpienie, ale również obniżenie sprawności w wykonywaniu codziennych czynności życiowych, co utrudnia funkcjonowanie w codziennym życiu nie tylko poszkodowanemu, ale również osobom mu bliskim. Uszkodzenie ciała często niesie za sobą niezdolność do wykonywania pracy, a co za tym idzie również do utraty dochodów (np. brak możliwości wykonywania zleceń, czy też brak możliwości podjęcia pracy ze względu na zły stan zdrowia). Dlatego, też należy podjąć szybkie działanie mające na celu poprawę naszego stanu zdrowia, jak i sprawności fizycznej. Zmniejszenie bólu oraz cierpienia przyczynia się do lepszego samopoczucia. Dlatego też już dziś zgłoś się do nas! Zogranizujemy dla Ciebie fachową pomoc w wyspecjalizowanych placówkach rehabilitacyjnych (klinikach i prywatnych gabinetach rehabilitacji) na terenie całej Polski.

Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku własnej winny, wówczas przysługuje Ci prawo do bezpłatnej rehabilitacji.
Prawo do bezpłatne rehabilitacji przysługuje każdej osobie poszkodowanej w wypadku nie z własnej winy. Już teraz możesz skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji, której koszt pokrywany jest z polisy OC sprawcy. Nie musisz już czekać w długich kolejkach na rehabilitację w ramach NFZ, których czas oczekiwania może wynieść nawet 1-2 lata. Jeśli posiadasz skierowane na rehabilitację od swojego lekarza już teraz możesz zgłosić się do nas na rehabilitacje w specjalistycznych placówkach. Korzystając z opcji bezpłatnej rehabilitacji masz pełną opiekę zespołu pielęgniarek, jak i opiekunów medycznych przez 24 godziny. Im szybciej zaczniesz rehabilitację, tym szybciej Twój stan fizyczny powróci do momentu z przed wypadku. Każda zwłoka w procesie leczenia może być przyczyną nieodwracalnych dla zdrowia oraz sprawności fizycznej skutków. Dlatego też szybkie działanie w odbudowie Twojej sprawności fizycznej da Ci możliwość szybkiego powrotu do czynności wykonywanych przed negatywnym w skutkach zdarzeniem.

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji po wypadku?

 • Oferujemy specjalistyczną pomoc  w placówkach leczniczych o wysokim standardzie
 • Współpracujemy z placówkami rehabilitacyjnymi na terenie całego kraju
 • Nie musisz oczekiwać w długich kolejkach na swój termin rehabilitacji
 • 24-godzinna opieka pielęgniarek, jak i zespołu opiekunów medycznych
 •  Brak jakichkolwiek kosztów własnych. Koszt rehabilitacji pokrywany jest z polisy OC sprawcy

Warunki, jakie należy spełnić, aby móc skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji:

 • Osoba ubiegająca się o bezpłatną rehabilitacje musi zostać uznana za osobę poszkodowaną w wypadku (koszty rehabilitacji pokrywane są z polisy OC sprawcy zdarzenia)
 • W celu ubiegania się o bezpłatną rehabilitację należy przedłożyć dokumenty potwierdzające winę innej osoby, takie jak: notatka policyjna  lub oświadczenie spisane ze sprawcą wypadku
 • Klient musi okazać wystawione przez lekarza prowadzącego skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne
 • Proces likwidacji szkody nie może być zakończony

W celu pozyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszą infolinią.