Dziedziczenie OFE

Dziedziczenie OFE

Jeżeli zmarł Twój bliski, jesteś spadkobiercą lub uposażonym w umowie ofe, możesz odziedziczyć środki na przyszłą emeryturę.

Otwarte Fundusze Emerytalne rozpoczęły działalność w Polsce po reformie emerytalnej, w 1999 roku. Ich działalność miała doprowadzić do uzyskania przez osoby objęte ubezpieczeniem dodatkowej dopłaty do emerytury, ze środków wypracowanych przez OFE poprzez inwestycje na rynku kapitałowym (na rynku akcji, obligacji rządowych, funduszy inwestycyjnych). Wysokość środków zgromadzonych na subkoncie OFE zależała wprost od zarobków i składek odprowadzanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Dziedziczenie środków z OFE po śmierci osoby bliskiej

Ustawodawca zapewnił bliskim osób zmarłych, ubezpieczonych w ramach OFE, możliwość dziedziczenia środków na przyszłą emeryturę. Niestety brak obowiązku informowania uposażonego oraz spadkobierców (rodziny) zmarłego o możliwości dziedziczenia środków powoduje, iż niewiele osób zdaje sobie sprawę z przysługujących im środków z OFE.

Kiedy można ubiegać się o dziedziczenie środków z OFE?
  • małżonek, były małżonek osoby zmarłej, uczestniczącej w II filarze ubezpieczenia – OFE;
  • osoby uposażone w polisie OFE, których zmarły wskazał jako osoby do objęcia środków na wypadek jego śmierci;
  • spadkobiercy – jeżeli nie wskazano osób uposażonych w polisie;
  • najbliższa rodzina zmarłego członka OFE (subkonta ZUS), czyli małżonek i dzieci, a w dalszej kolejności – rodzice i wnuki.
Kto był zobowiązany do posiadania konta w OFE?

Do posiadania rachunku w OFE był zobowiązany każdy urodzony po 31.12.1968, oraz dobrowolnie osoby urodzone po 31.12.1948 a przed 1.01.1969.

Jaka jest wysokość dziedziczonych środków w OFE

Najczęściej prowadzimy sprawy, w których poszkodowani otrzymują środki w wysokości 10-20 tys. zł.

Co zapewniamy naszym Klientom?

Najczęściej prowadzimy sprawy, w których poszkodowani otrzymują środki w wysokości 10-20 tys. zł.

Co zapewniamy naszym Klientom?

Rzetelna i bezpłatna analiza sprawy

Oceniamy całość dokumentacji sprawy i informujemy o szansach na uzyskanie świadczeń z OFE.

Profesjonalna obsługa

Zapewniamy profesjonalną obsługę roszczeń przedsądowo i sądowo.

Szybki kontakt

Jesteśmy stale do dyspozycji naszych Klientów - telefonicznie oraz stacjonarnie poprzez Doradców Odszkodowawczych w terenie.

Jeżeli chcesz skonsultować swoją sprawę, napisz do nas lub zadzwoń.

Opinie Klientów, którzy skorzystali z oferty OFE

Przeczytaj jakie opinie o naszej ofercie mają nasi Klienci.

W wypadku zmarł mój syn. Nie miał żony ani dzieci. Pracował i zarabiał bardzo dobrze, opłacał wysokie składki na ZUS, OFE i III filar. Długo nie mogłam zabrać się za odzyskanie środków z tych kont i kont bankowych. Skontaktował się ze mną Doradca Kancelarii Campter i zaproponował zlecenie sprawy w dość niskim koszcie. Po 6…

Alina, Wrocław

Mój tata był górnikiem, zginął w wypadku drogowym. Ja i mama mieliśmy prawo do środków z OFE ale ZUS i OFE nie chciały szybko załatwić formalności. Nie mogliśmy tyle czekać dlatego wynajęliśmy Kancelarię Campter. W ciągu 2 miesięcy uzyskaliśmy środki z pomocą tej firmy. Dziękujemy.

Piotr, Katowice

Mój mąż zmarł z przyczyn naturalnych kilka lat temu. Nie wiedziałam, że przysługuje mi możliwość odziedziczenia po nim środków z II filaru OFE. Nikt nie informował mnie o tym. Mimo, iż sprawę spadkową załatwiłam w pół roku po śmierci męża, z OFE pieniędzy nie otrzymałam. Campter pomógł mi pozyskać środki.

Grażyna z Leszna