Wypadek w USA

Wypadek w USA

Odszkodowanie za wypadek w USA

Wypadkowi można ulec zawsze i wszędzie, nie tylko mieszkając i pracując w USA, ale również podczas kilkudniowej podróży wakacyjnej lub służbowej. W przypadku, kiedy do zdarzenia dochodzi nie z winy Poszkodowanego – ma on prawo do odszkodowania. Warto zaznaczyć, że odszkodowania w USA, szczególnie w przypadku trwałego uszczerbku, bywają bardzo wysokie. Dlatego, jeżeli uległeś wypadkowi nie ze swojej winy, zgłoś się i bezpłatnie skonsultuj swoją sprawę – być może należy Ci się milionowe odszkodowanie.

Jakie sprawy prowadzimy?

W zakresie naszego działania leżą sprawy dotyczące głównie:

  • wypadków przy pracy (najczęściej na budowach lub w zakładach produkcyjnych),
  • wypadków komunikacyjnych (z udziałem pieszych, rowerzystów, samochodowe),
  • wypadki śmiertelne (zadośćuczynienie)
  • błędy medyczne

Kto ma prawo do odszkodowania za wypadek w USA?

  • osoby, które uległy wypadkowi NIE ze swojej winy i doznały uszczerbku na zdrowiu,
  • osoby u których doszło do uszczerbku na zdrowiu w wyniku niewłaściwych procedur medycznych,
  • zatrudnione na umowie lub nielegalnie,
  • bliscy osób zmarłych w wypadku.

Świadczymy szeroką pomoc dla Poszkodowanych w wypadkach w USA, obejmującą:

  • bezpłatną ocenę prawną sprawy,
  • konsultację i pomoc profesjonalnego pełnomocnika – bezpośrednio na terenie USA,
  • brak opłat wstępnych, rozliczenie od sukcesu.

FAQ – pytania i odpowiedzi poszkodowanych w wypadkach w USA

Czy mam prawo do odszkodowania?

Jeżeli uległeś wypadkowi w USA (nieważne czy drogowemu czy przy pracy) nie ze swojej winy, to z zasady masz też prawo do dochodzenia odszkodowania. Zgłoś się po bezpłatną poradę, przedstaw całą sytuację i oceń możliwości uzyskania roszczeń.

Ile mam czasu na zgłoszenie szkody?

Co do zasady okres przedawnienia w USA wynosi 3 lata, ale czasami uzyskanie roszczeń jest możliwe do 20 lat po wypadku (tylko w przypadku nie zaistnienia tego  3 letniego terminu). Termin przedawnienia biegnie od momentu stwierdzenia uszczerbku, nie od samej daty wypadku. Tym samym nie warto czekać i ryzykować, że sprawa się przedawni. Odwlekanie w czasie zgłoszenia szkody może skutkować również problemami z procedurą, np. w przypadku gromadzenia dowodów.

Koszty prowadzenia sprawy w USA

 Zarówno konsultacja prawna jak i prowadzenie sprawy odszkodowawczej w USA jest u nas bezpłatne. Swoje wynagrodzenie uzyskujemy od tzw. sukcesu (no win no fee).

Nie miałem umowy o pracę, czy mogę otrzymać odszkodowanie?

 Prawo do odszkodowania za wypadek przy pracy w USA ma każdy Poszkodowany, nawet, jeżeli nie był legalnie zatrudniony. Firma zatrudniająca pracowników „na czarno” może spotkać się z reperkusjami prawnymi z tego tytułu.

Jakich roszczeń mogę dochodzić po wypadku w USA?

 Roszczenia jakie można zgłosić do ubezpieczyciela, obejmują straty materialne i niematerialne, tj.:

  • zadośćuczynienie za ból i cierpienie,
  • zwrot kosztów poniesionych w związku z wypadkiem,
  • zwrot kosztów poniesionych na leczenie,
  • utratę dochodów i możliwości zarobku,
  • utratę perspektyw na przyszłość.

Jakie dokumenty muszę zgromadzić?

W przypadku każdego wypadku do najważniejszych dokumentów należą te, potwierdzające odpowiedzialność, tj.raport policyjny, raport bhp z wypadku, oświadczenia świadków. Oprócz tego istotne są dokumenty medyczne potwierdzające doznane obrażenia oraz dokumentacja kosztowa pomagająca wycenić stratę materialną (rachunki, faktury, paragony, zaświadczenia dotyczące utraconych dochodów).

Co robić po wypadku przy pracy w USA?

Najważniejsze jest zadbanie o wszystkie możliwe dowody potwierdzające okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. Zadbaj o szybkie zgłoszenia wypadku przełożonemu oraz zabezpiecz dowody dotyczące przyczyny wypadku (np. zdjęcia zepsutego sprzętu, brak odzieży ochronnej lub zabezpieczeń). Spisz również dane świadków, którzy mogliby to potwierdzić.  Jak najszybciej zgłoś się do lekarza, najlepiej wezwij karetkę na miejsce zdarzenia. Możesz również zrobić zdjęcia obrażeń. Ze wszystkimi dowodami najlepiej zgłoś się do profesjonalisty, który pomoże w dalszej procedurze dochodzenia odszkodowania.

Co zrobić po wypadku drogowym w USA?

 W przypadku wypadku drogowego z zasady kluczowe jest ustalenie winnego jego zaistnienia. Warto zabezpieczyć wszystkie dowody aby zapobiec ich zniszczeniu. Wezwij policję, i pogotowie (szczególnie jeżeli obrażenia są poważne). Spisz dane uczestników zdarzenia (osobowe, numery tablic rejestracyjnych – tutaj warto zrobić zdjęcia), ustal czy są świadkowie i również spisz ich dane kontaktowe. Zrób też zdjęcia z miejsca zdarzenia (samochody, obrażenia). W przypadku wątpliwości najlepiej poszukaj doświadczonego pełnomocnika, który oceni Twoją sprawę i pomoże przy dochodzeniu roszczeń.