Odszkodowanie dla rowerzysty

Wypadki z udziałem rowerzystów mają miejsce w coraz większej ilości w stosunku do innego rodzaju wypadków. Coraz większe natężenie ruchu samochodowego, coraz większa liczba amatorów dwóch kółek, brak przystosowania dróg do ruchu rowerowego, brak ścieżek rowerowych – to są pośrednie powody wypadków i potrąceń rowerzystów.
Brak minimalnej ochrony rowerzysty (w Polsce nie ma obowiązku jazdy w kasku) powoduje, że w momencie zderzenia z pojazdem doznaje on bardzo dotkliwych obrażeń powypadkowych. Wśród najpowszechniejszych urazów jakich doznają potrąceni rowerzyści znajdują się urazy głowy (wstrząsu mózgu, złamania kości czaszki).

Kto wypłaca odszkodowanie za potrącenie rowerzysty?

Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty wypłacane jest z ubezpieczenia OC pojazdu sprawcy wypadku. Jeżeli sprawcą wypadku jest nieubezpieczony pojazd lub kierowca, który zbiegł z miejsca wypadku wówczas odszkodowanie może zostać wypłacone z UFG (oczywiście muszą zostać spełnione pewne warunki, przeczytaj więcej w sekcji „Odszkodowania z UFG”).

Zapoznaj się z przysługującymi Ci roszczeniami:

  Zostaw wiadomość, oddzwonimy.

  Twoje dane są u nas bezpieczne.

  Nasze porady ubezpieczeniowe

  Dowiedz się jak dochodzić odszkodowań po wypadku z naszych materiałów wideo.

  Campter Odszkodowania

  Dochodzenie odszkodowań po wypadkach za granicą. Wypadki i odszkodowania w Holandii. Skonsultuj bezpłatnie swój wypadek.

  NASI PARTNERZY
  ZOBACZ NAS NA:
  KONTAKT

  © 2024 Campter Odszkodowania. Wszelkie prawa zastrzeżone.

   Twoje dane są u nas bezpieczne.

    Twoje dane są u nas bezpieczne.