Odszkodowanie dla motocyklisty

Kto ma prawo do odszkodowania?

Odszkodowanie za wypadek motocyklowy należy się tym kierowcom motocykli, którzy doznali szkód materialnych i niematerialnych nie z własnej winy. Odpowiedzialność za wypadek ustalana jest w toku postępowania policji na miejscu wypadku lub postępowania sądowego. Jeżeli motocyklista został uznany poszkodowanym w wypadku ma prawo wystąpić o stosowne rekompensaty doznanych szkód do sprawcy szkody. Odszkodowanie za wypadek motocyklowy jest wypłacane przez ubezpieczyciela sprawcy szkody (z ubezpieczenia OC pojazdu – motocykla, samochodu osobowego czy innych pojazdów objętych obowiązkowym ubezpieczeniem pojazdów mechanicznych).

Powody wypadków motocyklowych

W naszej świadomości istnieje przeświadczenie, iż większość wypadków jest spowodowanych z winy motocyklistów. Tymczasem wiele z wypadków powodowanych jest z winy kierowców, którzy nie obserwują pojazdów jadących z tyłu i wykonujących manewr wyprzedzania. Pośrednim powodem wypadków jest również nadmierna prędkość motocyklistów oraz innych pojazdów.
Powodem wypadku motocyklowego może być również brawura samego poszkodowanego (w przypadku winy poszkodowanego nie ma możliwości uzyskania odszkodowania za doznany uszczerbek na zdrowiu) lub wpływ czynników niezależnych od kierującego (mokra nawierzchnia, błoto lub dziury w drodze, kałuże, niebezpieczne zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego).

Rodzaj szkód doznawanych przez motocyklistów w wypadkach

Podobnie jak wypadki rowerowe, wypadki motocyklowe należą do najniebezpieczniejszych wypadków komunikacyjnych. Motocykliści, którzy pozbawieni są nawet minimalnych środków bezpieczeństwa (kask, odpowiednie ubranie) narażeni są na dotkliwe obrażenia po wypadku. Wśród najpowszechniejszych obrażeń motocyklistów wymienić można  urazy karku i złamania, urazy głowy, mózgu, utrata zmysłów. Częstym skutkiem wypadków motocyklowych jest śmierć poszkodowanego lub inwalidztwo.

Zapoznaj się z przysługującymi Ci roszczeniami:

  Zostaw wiadomość, oddzwonimy.

  Twoje dane są u nas bezpieczne.

  Nasze porady ubezpieczeniowe

  Dowiedz się jak dochodzić odszkodowań po wypadku z naszych materiałów wideo.

  Campter Odszkodowania

  Dochodzenie odszkodowań po wypadkach za granicą. Wypadki i odszkodowania w Holandii. Skonsultuj bezpłatnie swój wypadek.

  NASI PARTNERZY
  ZOBACZ NAS NA:
  KONTAKT

  © 2024 Campter Odszkodowania. Wszelkie prawa zastrzeżone.

   Twoje dane są u nas bezpieczne.

    Twoje dane są u nas bezpieczne.