Odszkodowania dla kierowcy

Kto może ubiegać się o odszkodowanie?

O odszkodowanie powypadkowe może starać się każdy kierowca, który nie spowodował wypadku. Sprawca wypadku jest najczęściej określany na skutek dochodzenia policji prowadzonego na miejscu wypadku lub postępowania sądowego.
Jeżeli zostałeś uznany za kierowcę poszkodowanego w wypadku drogowym, zgłoś się do nas. Uzyskamy dla Ciebie wszystkie należne odszkodowania.
Wszelkie odszkodowania wypłacane są z polisy OC pojazdu sprawcy wypadku. Jeżeli sprawca wypadku nie posiada ubezpieczenia OC lub zbiegł z miejsca zdarzenia wówczas roszczenie kierowane jest do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. UFG zobowiązany jest do wypłaty odszkodowań z tytułu wypadków w ramach określonych ustawą.

Kiedy można wystąpić o odszkodowanie?

Poszkodowany może starać się o odszkodowanie w momencie, gdy sprawca szkody przyznał się do spowodowania wypadku w oświadczeniu spisanym na miejscu wypadku lub został ukarany mandatem karnym przez policję. O odszkodowania mogą ubiegać się również poszkodowani przez osobę, która nie przyjęła mandatu, jednak została uznana winną spowodowania wypadku prawomocnym wyrokiem sądu.

O jakie odszkodowania można występować po wypadku?

Poszkodowani kierowcy mają prawo uzyskać zwrot kosztów naprawy pojazdu uszkodzonego w wypadku a w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu – także do zadośćuczynienia. Poniżej odnajdziesz listę roszczeń o jakie można ubiegać się po wypadku.

Zapoznaj się z przysługującymi Ci roszczeniami:

  Zostaw wiadomość, oddzwonimy.

  Twoje dane są u nas bezpieczne.

  Nasze porady ubezpieczeniowe

  Dowiedz się jak dochodzić odszkodowań po wypadku z naszych materiałów wideo.

  Campter Odszkodowania

  Dochodzenie odszkodowań po wypadkach za granicą. Wypadki i odszkodowania w Holandii. Skonsultuj bezpłatnie swój wypadek.

  NASI PARTNERZY
  ZOBACZ NAS NA:
  KONTAKT

  © 2024 Campter Odszkodowania. Wszelkie prawa zastrzeżone.

   Twoje dane są u nas bezpieczne.

    Twoje dane są u nas bezpieczne.