Odszkodowania w Hiszpanii

Wypadki w Hiszpanii z udziałem Polaków

Coraz więcej Polaków wyjeżdża do pracy lub na wakacje do Hiszpanii. Podróżując samochodem lub też pracując na miejscu możemy ulec wypadkowi, który spowoduje szkody na naszym mieniu i zdrowiu. Warto wiedzieć jak zachować się po takim zdarzeniu i jak zabezpieczyć dowody w walce o przyszłe odszkodowanie.

Wypadek przy pracy w Hiszpanii

Jeżeli w trakcie wypadku w Hiszpanii ulegniesz wypadkowi nie z własnej winy, możesz mieć prawo do odszkodowania lub zadośćuczynienia. Zasadność roszczeń po wypadku przy pracy zależy od przebiegu zdarzenia oraz stwierdzenia winy osób trzecich – pracodawcy lub innego współpracownika. Jeżeli przykładowo w trakcie pracy doznasz amputacji dłoni, ważne dla sprawy może być to czy:

 • posiadałeś odpowiednie przeszkolenie do pracy na tym stanowisku pracy czy też obsługi maszyn i urządzeń;
 • miejsce pracy było bezpieczne, a ustalone dla niego procedury były wykonalne (jeżeli pracowałeś sam na 2-osobowym stanowisku pracy, pracodawca może ponosić za to odpowiedzialność);
 • posiadałeś odpowiednie środki ochrony zdrowia i życia – czy posiadałeś rękawice, możliwość wyłączenia maszyny, urządzenia, czy nadzór był prawidłowy?

Jeżeli posiadasz dowody i wiedzę na temat odpowiedzialności pracodawcy po wypadku w Hiszpanii, możesz mieć prawa do odszkodowań.

Wypadek drogowy w Hiszpanii

Podobnie jak w Polsce, kierowcy w Hiszpanii objęci są obowiązkowym ubezpieczeniem na wypadek szkód wyrządzonych ruchem pojazdu. Jeżeli wypadek został spowodowany przez innego kierującego, lub też byłeś pasażerem pojazdu (niezależnie sprawcy lub poszkodowanego!), masz prawo do odszkodowania. Po wypadku pamiętaj aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zadbać o bezpieczeństwo, życie i zdrowie uczestników, wezwać odpowiednie służby na miejsce zdarzenia – jeżeli ktokolwiek odniósł obrażenia fizyczne. Potem zadbaj o zdjęcia miejsca zdarzenia, szkód (szczególnie na pojeździe).

Jeżeli chcesz skonsultować swój przypadek bezpłatnie i niezobowiązująco, napisz do nas lub zadzwoń.

  Zostaw wiadomość, oddzwonimy.

  Twoje dane są u nas bezpieczne.

  Nasze porady ubezpieczeniowe

  Dowiedz się jak dochodzić odszkodowań po wypadku z naszych materiałów wideo.

  Campter Odszkodowania

  Dochodzenie odszkodowań po wypadkach za granicą. Wypadki i odszkodowania w Holandii. Skonsultuj bezpłatnie swój wypadek.

  NASI PARTNERZY
  ZOBACZ NAS NA:
  KONTAKT

  © 2024 Campter Odszkodowania. Wszelkie prawa zastrzeżone.

   Twoje dane są u nas bezpieczne.

    Twoje dane są u nas bezpieczne.